Gymnasiemässor 2019

I samband med höstens ankomst, har det nu blivit dags för för er som går i årskurs 8 och 9 att gå på gymnasiemässor. Att besöka en gymnasiemässa är alltid bra för att bli inspirerad av gymnasieskolor och övriga representanter på plats. En lista på datum för gymnasiemässor 2019 finns att hitta här. 

Tjej med planeringsblock

I samband med höstens ankomst, har det nu blivit dags för för er som går i årskurs 8 och 9 att gå på gymnasiemässor. Att besöka en gymnasiemässa är alltid bra för att bli inspirerad av olika gymnasieskolor och övriga representanter på plats.

Datum för gymnasiemässor 2019

Nedan hittar du en lista med datum för gymnasiemässor 2019 för respektive ort:

Om det saknas några datum, kontakta jättegärna oss genom att mejla oss

Ska du gå på mässa? Läs mer här!

Våra bästa tips inför höstens gymnasiemässor


Annonser