Svara på vår undersökning gymnasievalsrapporten och ha chans att vinna biobiljetter! 📽️ Gör undersökningen här!

23 nov 2020

Quiz - Saker du inte visste om svenska skolan

Har du koll på den svenska skolan? Lär dig något nytt genom att göra detta quiz om svensk skolhistoria! Quizet består av 10 faktafrågor som testar dig i både nutida och dåtida historia om skolan. Lycka till!

Senast uppdaterad: 23 nov 2020

Du kanske också är intresserad av:

Senast uppdaterad: 2023-06-01

Quiz – Vilket yrkesprogram passar dig?

Funderar du på att läsa ett yrkesprogram men känner dig osäker på vilket program du ska välja? I det här quizet hjälper vi dig att ta reda på vilket yrkesprogram som skulle passa dig och dina intressen bäst.

Läs mer
Så funkar det

Hitta en gymnasieskola du är intresserad av


Gör en intresseanmälan


Skolan kontaktar dig med mer information

Medlemslogin