Visa gymnasium.se som: Mobil

Populäraste gymnasieutbildningarna i Göteborg under 2017

Bor du i Göteborg och har börjat gymnasiet den här terminen har du förhoppningsvis valt ett program som passar dig på en skola där du trivs.  Har du ditt val framför dig kanske du funderar på vad andra väljer och vilka program som är vanligast. Vi på Gymnasium.se har kikat på vilka gymnasieutbildningar som flest intresserat sig för under 2017 i Göteborg. Vi har sammanställt de mest besökta programmen på Gymnasium.se och listar nedan de tio mest populära programmen i Göteborg. 

Populäraste utbildningarna i Göteborg

Senast uppdaterad: 06 okt 2017

Du kanske också är intresserad av:

Senast uppdaterad: 2017-05-03

Topp 10 populäraste yrken

Har du funderingar på vad du vill jobba med i framtiden? I den här artikeln har vi listat de 10 populäraste yrkena i Yrkesguiden på Gymnasium.se. Spana in artikeln för inspiration inför ditt gymnasieval!

Tags: Inspiration
Läs mer
Senast uppdaterad: 2018-05-16

Smartphonegenerationen

Är du en typisk generation Z? Kolla om dessa påståenden stämmer in på dig! 

Tags: Inspiration
Läs mer
Senast uppdaterad: 2017-08-23

De populäraste gymnasieutbildningarna under 2017

Vi har sammanställt de mest besökta gymnasieprogram på Gymnasium.se under 2017 och listar nedan de tio mest populära programmen i Sverige. I listan finns både högskoleförberedande program och yrkesförberedande.

Tags: Inspiration
Läs mer
Så funkar det

Hitta en gymnasieskola du är intresserad av


Gör en intresseanmälan


Skolan kontaktar dig med mer information

Medlemslogin